BOYS TOURNAMENTS
At Princeville
Monday, Dec. 27
Game 1 – (2) Ridgewood vs. (7) DePue, 2 p.m.
Game 2 – (3) Elmwood vs. (6) Peoria Heights, 3:30 p.m.
Game 3 – (1) Midland vs. (8) Galva, 6:30 p.m.
Game 4 – (4) Princeville vs. (5) Henry, 8 p.m.
Tuesday, Dec. 28
Game 5 – losers 1-2, 2 p.m.
Game 6 – losers 3-4, 3:30 p.m.
Game 7 – winners 1-2, 6:30 p.m.
Game 8 – winners 1-2, 8 p.m.
Wednesday, Dec. 29
Consolation third – losers 5-6, 2 p.m.
Consolation title – winners 5-6, 3:30 p.m.
Third place – losers 7-8, 6:30 p.m.
First place – winners 7-8, 8 p.m.
12th annual Marseilles Holiday Tournament
Monday, December 27
Game 1 – (6) Putnam County 72, Hall 45
Game 2 – (3) Somonauk 47, Woodland 39
Game 3 – (7) Kewanee 63, St. Bede 41
Game 4 – (2) Flanagan-Cornell vs. Indian Creek, 1:30 p.m.
Game 5 – (1) Seneca vs. Wilmington, 3:30 p.m.
Game 6 – (8) Dwight vs. Serena, 5 p.m.
Game 7 – (4) Marquette Academy vs. Gardner-South Wilmington, 6:30 p.m.
Game 8 – (5) Reed-Custer vs. Earlville, 8 p.m.
Tuesday, December 28
Game 9 – Hall vs. Woodland, 9 a.m.
Game 10 – St. Bede vs. Game 4 loser, 10:30 a.m.
Game 11 – Game 5 loser vs. Game 6 loser, 12 p.m.
Game 12 – Game 7 loser vs. Game 8 loser, 1:30 p.m.
Game 13 – (3) Somonauk vs. (6) Putnam County, 3:30 p.m.
Game 14 – (7) Kewanee vs. Game 4 winner, 5 p.m.
Game 15 – Game 5 winner vs, Game 6 winner, 6:30 p.m.
Game 16 – Game 7 vs. Game 8 winner, 8 p.m.
Wednesday, December 29
Game 17 – Game 9 loser vs. Game 10 loser, 9 a.m.
Game 18 – Game 11 loser vs. Game 12 loser, 10:30 a.m.
Game 19 – Game 9 winner vs. Game 10 winner, 12 p.m.
Game 20 – Game 11 winner vs. Game 12 winner, 1:30 p.m.
Game 21 – Game 13 loser vs. Game 14 loser, 3:30 p.m.
Game 22 – Game 14 loser vs. Game 15 loser, 5 p.m.
Game 23 – Game 13 winner vs. Game 14 winner, 6:30 p.m.
Game 24 – Game 15 winner vs. Game 16 winner, 8 p.m.
Thursday, December 30
Game 25 – Game 17 loser vs. Game 18 loser, 9 a.m. (15th place)
Game 26 – Game 17 winner vs. Game 18 winner, 10:30 a.m. (13th place)
Game 27 – Game 19 loser vs. Game 20 loser, 12 p.m. (11th place)
Game 28 – Game 19 winner vs. Game 20 winner, 1:30 p.m. (Consolation title, 9th place)
Game 29 – Game 21 loser vs. Game 22 loser, 3:30 p.m. (7th place)
Game 30 – Game 21 winner vs. Game 22 winner, 5 p.m. (5th place)
Game 31 – Game 23 loser vs. Game 24 loser, 6:30 p.m. (3rd place)
Game 32 – – Game 23 winner vs. Game 24 winner, 8 p.m. (Championship)
GIRLS TOURNAMENTS
At Amboy
RED POOL: Hall, Roanoke Benson, Indian Creek, Somonauk.
BLACK POOL: Amboy, Marquette, Serena, Mendota.
Monday, Dec. 27
Serena vs. Mendota, 4:30
Hall vs. Roanoke-Benson, 4:30
Indian Creek vs. Somonauk, 6
Amboy vs. Marquette, 6
Tuesday, Dec. 28
Marquette vs. Serena (old gym), 4:30 p.m.
Roanoke-Benson vs. Somonauk (new gym), 4:30 p.m.
Hall vs. Indian Creek (old gym), 6 p.m.
Amboy vs. Mendota (new gym), 6 p.m.
Wednesday, Dec. 29
Mendota vs. Marquette (old gym), 4:30 p.m.
Somonauk vs. Hall (new gym), 4:30 p.m.
Indian Creek vs. Roanoke-Benson (old gym), 6 p.m.
Amboy vs. Serena (new gym), 6 p.m.
Thursday, Dec. 30
7th place – 3 p.m.
5th place – 4:30 p.m.
3rd place – 6 p.m.
1st place – 7:30 p.m.
F/S tournament: Dec. 27 – Hall vs. Serena (old gym), 3 p.m. Dec. 28 – Hall vs. Marquette (old gym), 3 p.m. Dec. 29 – Hall vs. Amboy (new gym), 3 p.m
Source: The Daily Chronicle
Be First to Comment